Przycisk: Sum Up

Dla kompatybilnych urządzeń, po wciśnięciu przycisku Sum Up pojawi się okienko z podaniem kwoty do zapłaty. Wpisaną wartość zatwierdzana jest przyciskiem OK. Kwota ta zostanie przekazana do aplikacji SumUp w celu realizacji płatności kartą.

Przycisk: Faktura

Za pomocą przycisku Faktura taksówkarz może wystawić fakturę automatycznie przesyłaną do niego (na e-mail) i do klienta (SMSem na telefon lub na e-mail, jeśli został podany wcześniej).

Po wciśnięciu przycisku należy podać numer NIP firmy, następnie wcisnąć przycisk OK.

Aplikacja wykryje dane firmy po numerze NIP po uprzednim wprowadzeniu niezbędnych informacji do nadzoru www.

W przypadku braku numeru NIP w bazie danych systemu w panelu administracyjnym, dane zostaną pobrane z państwowej bazy danych przedsiębiorstw i zapamiętane w systemie.

Po wpisaniu prawidłowego numeru NIP, pojawi się okienko z danymi firmy.

Gdy nie mamy w systemie adresu e-mail do wysyłki faktury do klienta, należy w kolejnym kroku podać numer telefonu klienta. Dzięki takiemu rozwiązaniu, klient otrzyma wiadomość SMS z linkiem do strony internetowej wraz z hasłem dzięki, któremu będzie mógł pobrać fakturę.

Pozostaje już tylko podać kwotę do faktury i wcisnąć przycisk OK.

Aby kierowca mógł wystawiać faktury na rzecz właściciela licencji taxi przypisanej do samochodu, w panelu administracyjnym w zakładce TaxiTaxi musi mieć podany NIP. W zakładce KlienciFirma musi być wpisana firma wraz z podanym adresem e-mail oraz odpowiednio zaznaczonymi opcjami VAT (czy podatnik czynny oraz stawka VAT).

Przycisk: Zamów Taxi

Przycisk daje możliwość zamawiania taxi z terminala na adres, pod którym obecnie znajduje się taxi. Na przykład, gdy czekamy na swoich klientów, a kolejni proszą o taksówkę.

W celu wysłania zlecenia do systemu należy wcisnąć przycisk, a następnie potwierdzić naciskając Zamów. Terminal musi posiadać aktualną pozycję GPS, inaczej wyświetli się komunikat o błędzie.

Przycisk: Licencja

Za pomocą przycisku taksówkarz może sprawdzić czy dane jakie posiada na temat jego licencji korporacja taxi są prawidłowe oraz czy nie upłynęły ich terminy.

Przycisk: SMS wew.

Naciskając przycisk mamy możliwość napisania wiadomości tekstowej wewnątrzsystemowej przesyłanej poprzez Internet. Standardowo wpisany numer to 000 (numer dyspozytorni). Jeśli taksówkarz będzie chciał napisać SMSa do wybranego kierowcy, należy kliknąć w pole z numerem i wpisać wybrany numer taksówki. Po wpisaniu treści wiadomości, poniżej numeru, pozostaje naciśnięcie przycisku Wyślij w celu przesłania SMSa.

Przycisk: Historia SMS wew.

Po naciśnięciu przycisku taksówkarz ma dostęp do historii swoich wiadomości tekstowych. W przypadku, gdy w skrzynce danego taksówkarza znajduje się więcej niż jedna wiadomość, przyciskiem Starszy oraz Nowszy należy przewijać wiadomości.

W celu usunięcia wiadomości, należy wybrać odpowiednią wiadomość i wcisnąć przycisk Usuń (kubeł na śmieci).

W celu usunięcia wszystkich wiadomości, należy wcisnąć przycisk Usuń wszystkie (kubeł na śmieci z liniami).

Czy było pomocne?

0 / 0

F CJ C ojmdEl gJufiQO