Gdy aplikacja po wyłączeniu ekranu telefonu gubi GPS lub połączenie internetowe:

 1. Upewnij się, że podczas instalacji przydzieliłeś uprawnienia do pracy bez optymalizacji baterii. Możesz to sprawdzić i wyłączyć optymalizację baterii dla aplikacji KOMBO Taxi w ustawieniach telefonu. Włączona opcja optymalizacji baterii, powoduje zamykanie aplikacji pracujących w tle i ograniczanie im dostępu do danych GPS oraz internetu.
 2. Sprawdź czy telefon nie ma włączonych opcji:
  • oszczędzania energii/baterii.
  • oszczędzania internetu/danych komórkowych,
  • wyłączania sieci bezprzewodowej WiFi po wyłączeniu ekranu, jeśli internet udostępniasz po WiFi, i wyłącz je wszystkie.
 3. Sprawdź czy w ustawieniach telefonu, w usługach lokalizacji, zezwalasz aplikacji KOMBO Taxi na dostęp do lokalizacji o wysokiej dokładności.
  ❗ Android 10 i nowsze: Wybierz opcję Zawsze zezwalaj.
 4. U pewnych producentów (np. Huawei i Samsung) w ustawieniach telefonów znajdują się dodatkowe opcje ograniczające działanie aplikacji w tle. Jeżeli telefon posiada takie niestandardowe ustawienia, należy wyłączyć aplikację KOMBO Taxi spod ich kontroli. Opcje te są dostępne zazwyczaj w osobnej aplikacji producenta lub w ramach ustawień baterii. Więcej na ten temat można przeczytać na stronie https://dontkillmyapp.com/

Czy było pomocne?

2 / 0